Vítáme Vás na stránkách Hanáckého léta na kolejích!

Projekt Hanácké léto na kolejích (HLNK) je je společnou aktivitou spolku Kroměřížská dráha, měst Kroměříže, Tovačova, Kojetína a Chropyně, obcí Uhřičice a Lobodice s podporou Olomouckého kraje, firmy GOLDBECK Prefabeton a dalších patnerů. Cílem provozu historických vlaků je nejen oživit jinak běžně osobními vlaky nepojížděnou tovačovskou trať, ale především podpořit turistický ruch v regionu a dopravně podpořit také některé z kulturně-společenských akcí, které jsou pořádány v městech a obcích při trati.

Pořadatelem Hanáckého léta je zapsaný spolek Kroměřížská dráha. Sám spolek by ale těžko mohl dokázat každoročně pořádat takto rozsáhlou akci bez vydatné podpory zejména měst a obcí při trati, Olomouckého kraje, Mikroregionu Střední Haná a dalších patnerů, kteří jsou vyjmenováni níže.

Olomoucký kraj
Převážně rovinatý kraj rozprostírající se na většině území střední Moravy (Olomoucko, Přerovsko, Prostějovsko), zasahující až k hranicím s Polskem v malebném pohoří Jeseníků (Šumpersko, Jesenicko).
Mikroregion Střední Haná
Sdružení hanáckých obcí a měst Kojetín, Chropyně, Záříčí, Ivaň, Křenovice, Lobodice, Měrovice nad Hanou, Němčice nad Hanou, Obědkovice, Oplocany, Polkovice, Stříbrnice, Tovačov, Troubky, Tvorovice a Uhřičice.
město Kroměříž
Město Kroměříž, přezdívané také jako "Hanácké Athény", leží na řece Moravě při jižním konci Hornomoravského úvalu a zároveň v jižním cípu úrodné Hané. Zdejší Arcibiskupský zámek, Květná a Podzámecká zahrada jsou zapsány na listině světového kulturního dědictví UNESCO.
město Tovačov
Krásné město v srdci Hané s reprezentativním veřejně přístupným zámkem, obklopené několika rozlehlými rybníky a mnoha drobnými kulturními i sakrálními památkami. Město má bohaté folklórní tradice.
město Kojetín
Hanácké město rozprostírající se na rovině mezi řekami Moravou a Hanou s několika cennými památkami, a to nejen sakrálními. Město má velmi dobrou dostupnost po silnici i železici a žije pestrým kulturním životem.
obec Lobodice
Úhledná obec mezi Kojetínem a Tovačovem známá zachovalým Hanáckým žudrem a krásným vesnickým kostelem.
obec Uhřičice
Obec mezi Kojetínem a Tovačovem do roku 1990 patřící ke Kojetínu. Obec leží na trati Kojetín-Tovačov, na které tu mívala dvě zastávky.
BJSW CZ s.r.o.
Firma BJSW CZ s.r.o. se zabývá zakázkovým vývojem softwaru, ale podílí se také na vývoji softwaru pro řízení zabezpečovacích systémů, měření hluku a vibrací či vojenské simulace. Vytváří i vlastní softwarová řešení např. pro testování zařízení pro vesmírné projekty (EGSE).
MSV elektronika s.r.o.
MSV elektronika je přední český tvůrce a dodavatel HW a SW elektronických řídicích systémů a ovládacích systémů především pro kolejová vozidla. Zákazníkům nabízí také projektové činnosti, výrobu rozvaděčů a kabelových svazků.
IFE-CR, a.s.
Společnost IFE patří mezi světové lídry ve vývoji a výrobě automatických dveřních systémů pro kolejová vozidla. V České republice společnost působí od roku 1996; dnes zaměstnává v závodě Modřice u Brna přes 860 zaměstnanců a shání další kolegy do týmu.
Dílny pro opravu vozidel, a.s.
Společnost DPOV, a.s. se řadí mezi přední opravce železničních kolejových vozidel v České republice. Působištěm společnosti však není pouze území ČR, ale jméno DPOV je známo i v okolních státech.
Rychlá nákladní doprava (RND)
Hlavním oborem činnosti společnosti RND je železniční nákladní doprava a spedice. V kombinaci s doplňkovými službami a kvalitním dispečinkem firma nabízí komplexní logistická řešení šitá na míru pro každého zákazníka.
Kovoobrábění Vraštil
Firma je jedním z předních výrobců a dodavatelů náhradních dílů pro kolejová vozidla v ČR. Prioritou firmy je kvalita a rychlost dodávek dle přání zákazníka, a to nejen v případě výrobě větších sérií, ale i v kusové výrobě.
INTERFRACHT s.r.o.
Společnost Interfracht (dříve Čechofracht) patří k předním poskytovatelům služeb v oblasti logistiky a spedice. Nabízí veškerou spediční, logistickou a bezplatnou poradenskou činnost související s přepravou zboží.
OLSPED
Spediční firma zabývající se silniční a železniční přepravou. Společnost zajišťuje přepravu zásilek a nákladů v rámci zemí Evropské Unie, pobaltských zemí i států SNS. Nabízí též pronájmy vozů a poradenství.
PARS Nova
Jedna s předních tuzemských společností zabývající se opravami a modernizacemi elektrických i motorových lokomotiv a jednotek, osobních železničních vozů a tramvají. Společnost patří do holdingu ŠKODA.
Federace strojvůdců České republiky
FSČR je dobrovolnou nezávislou profesní odborovou organizací, jejímž úkolem je hájit pracovní, ekonomické a sociální zájmy svých členů (především strojvedoucích) a prosazovat zvýšenou ochranu jejich života a zdraví.
Rádio Kroměříž
Dne 12.12.2012 ve 12:12 zahájilo své vysílání Rádio Kroměříž. Od tohoto okamžiku tak ani na Kroměřížsku nechybí informační zdroj informující o aktuálním dění v srdci Moravy, navíc s obohacením o tu nejlepší muziku!
TOPOS-Prefa
Tovačovský závod TOPOS, patřící společnosti GOLDBECK Prefabeton s.r.o., je významným středoevropským zhotovitelem železobetonových konstrukcí od projektu, přes výrobu, založení, až po samotnou montáž.