Vítáme Vás na stránkách Hanáckého léta na kolejích!

Projekt Hanácké léto na kolejích (HLNK) je je společnou aktivitou spolku Kroměřížská dráha, měst Kroměříže, Tovačova, Kojetína a Chropyně, obcí Uhřičice a Lobodice s podporou Olomouckého kraje, firmy GOLDBECK Prefabeton a dalších patnerů. Cílem provozu historických vlaků je nejen oživit jinak běžně osobními vlaky nepojížděnou tovačovskou trať, ale především podpořit turistický ruch v regionu a dopravně podpořit také některé z kulturně-společenských akcí, které jsou pořádány v městech a obcích při trati.

Pořadatelem Hanáckého léta je zapsaný spolek Kroměřížská dráha. Sám spolek by ale těžko mohl dokázat každoročně pořádat takto rozsáhlou akci bez vydatné podpory zejména měst a obcí při trati, Olomouckého kraje, Mikroregionu Střední Haná a dalších patnerů, kteří jsou vyjmenováni níže.

Olomoucký kraj
Převážně rovinatý kraj rozprostírající se na většině území střední Moravy (Olomoucko, Přerovsko, Prostějovsko), zasahující až k hranicím s Polskem v malebném pohoří Jeseníků (Šumpersko, Jesenicko).
Mikroregion Střední Haná
Sdružení hanáckých obcí a měst Kojetín, Chropyně, Záříčí, Ivaň, Křenovice, Lobodice, Měrovice nad Hanou, Němčice nad Hanou, Obědkovice, Oplocany, Polkovice, Stříbrnice, Tovačov, Troubky, Tvorovice a Uhřičice.
město Kroměříž
Město Kroměříž, přezdívané také jako "Hanácké Athény", leží na řece Moravě při jižním konci Hornomoravského úvalu a zároveň v jižním cípu úrodné Hané. Zdejší Arcibiskupský zámek, Květná a Podzámecká zahrada jsou zapsány na listině světového kulturního dědictví UNESCO.
město Tovačov
Krásné město v srdci Hané s reprezentativním veřejně přístupným zámkem, obklopené několika rozlehlými rybníky a mnoha drobnými kulturními i sakrálními památkami. Město má bohaté folklórní tradice.
město Kojetín
Hanácké město rozprostírající se na rovině mezi řekami Moravou a Hanou s několika cennými památkami, a to nejen sakrálními. Město má velmi dobrou dostupnost po silnici i železici a žije pestrým kulturním životem.
obec Lobodice
Úhledná obec mezi Kojetínem a Tovačovem známá zachovalým Hanáckým žudrem a krásným vesnickým kostelem.
obec Uhřičice
Obec mezi Kojetínem a Tovačovem do roku 1990 patřící ke Kojetínu. Obec leží na trati Kojetín-Tovačov, na které tu mívala dvě zastávky.
TOPOS-Prefa
Tovačovský závod TOPOS, patřící společnosti GOLDBECK Prefabeton s.r.o., je významným středoevropským zhotovitelem železobetonových konstrukcí od projektu, přes výrobu, založení, až po samotnou montáž.
BJSW CZ s.r.o.
Firma BJSW CZ s.r.o. se zabývá zakázkovým vývojem softwaru, ale podílí se také na vývoji softwaru pro řízení zabezpečovacích systémů, měření hluku a vibrací či vojenské simulace. Vytváří i vlastní softwarová řešení např. pro testování zařízení pro vesmírné projekty (EGSE).
MSV elektronika s.r.o.
MSV elektronika je přední český tvůrce a dodavatel HW a SW elektronických řídicích systémů a ovládacích systémů především pro kolejová vozidla. Zákazníkům nabízí také projektové činnosti, výrobu rozvaděčů a kabelových svazků.
IFE-CR, a.s.
Společnost IFE patří mezi světové lídry ve vývoji a výrobě automatických dveřních systémů pro kolejová vozidla. V České republice společnost působí od roku 1996; dnes zaměstnává v závodě Modřice u Brna přes 860 zaměstnanců a shání další kolegy do týmu.
Dílny pro opravu vozidel, a.s.
Společnost DPOV, a.s. se řadí mezi přední opravce železničních kolejových vozidel v České republice. Působištěm společnosti však není pouze území ČR, ale jméno DPOV je známo i v okolních státech.
Rychlá nákladní doprava (RND)
Hlavním oborem činnosti společnosti RND je železniční nákladní doprava a spedice. V kombinaci s doplňkovými službami a kvalitním dispečinkem firma nabízí komplexní logistická řešení šitá na míru pro každého zákazníka.
Kovoobrábění Vraštil
Firma je jedním z předních výrobců a dodavatelů náhradních dílů pro kolejová vozidla v ČR. Prioritou firmy je kvalita a rychlost dodávek dle přání zákazníka, a to nejen v případě výrobě větších sérií, ale i v kusové výrobě.
INTERFRACHT s.r.o.
Společnost Interfracht (dříve Čechofracht) patří k předním poskytovatelům služeb v oblasti logistiky a spedice. Nabízí veškerou spediční, logistickou a bezplatnou poradenskou činnost související s přepravou zboží.
OLSPED
Spediční firma zabývající se silniční a železniční přepravou. Společnost zajišťuje přepravu zásilek a nákladů v rámci zemí Evropské Unie, pobaltských zemí i států SNS. Nabízí též pronájmy vozů a poradenství.
PARS Nova
Jedna s předních tuzemských společností zabývající se opravami a modernizacemi elektrických i motorových lokomotiv a jednotek, osobních železničních vozů a tramvají. Společnost patří do holdingu ŠKODA.
Federace strojvůdců České republiky
FSČR je dobrovolnou nezávislou profesní odborovou organizací, jejímž úkolem je hájit pracovní, ekonomické a sociální zájmy svých členů (především strojvedoucích) a prosazovat zvýšenou ochranu jejich života a zdraví.
Rádio Kroměříž
Dne 12.12.2012 ve 12:12 zahájilo své vysílání Rádio Kroměříž. Od tohoto okamžiku tak ani na Kroměřížsku nechybí informační zdroj informující o aktuálním dění v srdci Moravy, navíc s obohacením o tu nejlepší muziku!